Протидія булінгу

               

 ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ:
«Що робити, якщо ваша дитина стала жертвою булінгу?»
Підготувала: вихователь, Васькевич С.М.

 
 

Що таке булінг? Булінг (bullying, від анг. bully – хуліган, забіяка) – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском.
Булінгбуває:
 фізичний:штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, «сканування» тіла, нанесеннятілеснихушкоджень;
 економічний:крадіжки, пошкодженнячизнищенняодягу та іншихособистих речей, вимагання грошей;
 психологічний:принизливі погляди, жести, образливірухитіла, мімікаобличчя, поширенняобразливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж;
 сексуальний:принизливі погляди, жести, образливірухитіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширенняобразливих чуток, сексуальні погрози, жарти;
кібербулінг:приниження за допомогоюмобільнихтелефонів, інтернету, іншихелектроннихпристроїв.
ЯКЩО ВАША ДИТИНА СТАЛА ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ
    .   Перше, що треба зрозуміти – діти неохоче розповідають про      цькування, а тому не слід думати, що у перший раз, коли в спитаєте її про це, вона відповість
.Почніть розмову обережно, дайте зрозуміти, що вам можна довіряти;
 Зберігайтеспокій, будьте терплячими, не потрібнотиснути на дитину;
 Поговоріть з дитиною, дайте їйзрозуміти, щови не звинувачуєтеїї в ситуації, щосклалася, готовіїївислухати і допомогти;
 Запитайте, яка самедопомогаможезнадобитисядитині, запропонуйтесвійваріантвирішенняситуації;
 Пояснітьдитині, до кого вона можезвернутися за допомогою у разіцькування;
 Повідомтекерівництвонавчального закладу про ситуацію, щосклалася, і вимагайтеналежногоїїурегулювання;
 Не слід у розмові з дитиною використовувати такі кліше, як «хлопчик має бути сильним та вміти постояти за себе», « дівчинка не повинна сама захищатись» та інші. Це тільки погіршить ситуацію. 
 Підтримайтедитину в налагодженністосунків з однолітками та підготуйтеїї до того, щовирішенняпроблемибулінгуможезайняти багато часу.

ЯКЩО ВАША ДИТИНА АГРЕСОР
 Відвертопоговоріть з дитиною про те, щовідбувається, з’ясуйтемотиваціюїїповедінки; МАЄШ ПИТАННЯ? – Уважновислухайтедитину, з повагоюпоставтеся до їїслів.
 Пояснітьдитині, щоїїдіїможуть бути визнанінасильством, за вчиненняякогонаступаєвідповідальність.
 Чітко і наполегливопопросітьдитинуприпинититакуповедінку, але не погрожуйтеобмеженнями і покараннями. Повідомтеїй, що будете спостерігати за їїповедінкою.
 Зверніться до шкільного психолога і проконсультуйтесящодоповедінкисвоєїдитинипід час занять – агресивнаповедінка і прояви насильстваможуть бути ознакоюсерйознихемоційних проблем.
Пам’ятайте, дитина-агресор не змінитьсявідразу! Цетривалийпроцес, якийпотребуєвитримки і терпіння! Доки дитині не виповнилось 18 років, відповідальність за їївчинкинесуть батьки.
Якщо ваша дитинапорушує права іншоїдитини, вчиняючи над нею насильство (булінг), батьки можуть бути притягнуті до адміністративної, кримінальноїабоцивільноївідповідальності.
Пам’ятайте, що агресивна поведінка та прояви насильства можуть вказувати на емоційні проблеми вашої дитини та розлади поведінки. Порадьтесь з психологом!