Групові батьківські збори №2 групи " Ромашка":
1. Доповідь
«Про значення ігрової діяльності для життя і розвитку дітей дошкільного віку», вихователь, Гнатюк О.В.
Гра — це своєрідний «дев'ятий вал» дитячого розвитку. В ній дитина поступово перетворюється на дорослого.
Гра - це провідний вид діяльності дитини до 6 - 7 років, який характеризується швидким переключенням уваги, фантазуванням, спонтанністю, зміною дій, розвитком мовлення та неординарністю мислення тощо.
Засвоєння соціального досвіду відбувається через взаємодію: дитина -дорослий, де кожний впливає та модифікує поведінку іншого. Дитина постійно спостерігає, імітує та моделює відносини, поведінку і діяльність оточуючих її дорослих. Таке моделювання має набагато більший вплив на соціальний розвиток дитини, ніж словесні інструкції та повчання. Тому таким важливим є особистий приклад батьків. Моделювання відбувається у вигляді сюжетно-рольової гри.
У процесі встановлення ігрових та реальних відносин дитина навчається аргументувати свою позицію, відстоювати те, у що вірить. Вона може бути самостійною серед знайомих однолітків. Здатність виявляти вольові якості, регулювати свою діяльність, активно виконувати задумане, протистояти іншим у випадку впевненості у своїй правоті є самостійністю — найважливішою соціальною якістю дитини.
Користь, позитивний ефект від гри підвищуються, якщо батьки будуть цілеспрямовано, систематично й усвідомлено формувати необхідні якості дитини, яка у перші роки життя стрімко розвивається. У процесі розвитку дитини є певні періоди, або «вікна», коли вона найкраще навчається і вдосконалює конкретні вміння. По закінченні такого періоду дитині стає набагато складніше, а інколи майже неможливо, вивчити те ж саме, що і під час «вікна». Вдалим є приклад розвитку мовлення. Усім відомо, що дітям набагато легше, ніж дорослим, оволодіти іншою мовою. Рівень зусиль, що їх необхідно докласти для засвоєння певних знань, умінь та навичок, напряму пов'язані з «вікнами». Проте, що ми знаємо про них? Коли ці «вікна» відкриваються? Які наслідки мають для дитини? Якщо дитина пропустить певне «вікно», чи зможе вона згодом надолужити втрачені можливості? Наразі ці та багато інших питань ретельно розглядаються нейробіологами, які стверджують наступне:
Найоптимальніші періоди у розвиткові дитини:
Відчуття (від народження до 1 року); емоційний контроль (від народження до 2-х років); візуальні навички (від народження до 2-х років); соціальна адаптація (від народження до 2-х років); словниковий запас (від народження до 2 років); сприймання (від народження до 3-х років); математика/логіка (від 1 до 4-х років); уява (від 3-х до 6 років); пам'ять (молодший шкільний вік); друга мова (від народження до 10 років); музика (від 3 до 10 років).
Гра для дитини — природний процес, від якого діти отримують задоволення та завдяки якому пізнають світ.
Для забезпечення належних умов розвитку малюка використовуються різні види ігор, що пов'язані між собою.
Сенсорні ігри. Даний вид ігор спрямований на набуття дитиною сенсорного досвіду. Торкатися води, розглядати квітку, чути та копіювати різні звуки. Відчуття та сприймання світу приносить дитині задоволення. Ігри з водою, піском, природними матеріалами, музичними інструментами, посудом приносять багато користі малюкові.
Моторні ігри спрямовані на пізнання та оволодіння різними рухами. Розглядати свої ручки, повертатися, торкатися ноги, повзати - усе це процес розвитку і гри для малюка. Діти можуть повторювати одні й ті самі рухи та отримувати задоволення від процесу власного руху. Пальчикові ігри, забавки з рухами, гімнастика, стрибки, повертання, плавання - лише деякі з можливих ігор з різними рухами.
Ігри для розвитку мовлення: перші спроби зі звукам, складами, словами, створення власних слів, експериментування з силою звуку, темпом, приспівуванням звуків та слів. Поступово малюки навчаться користуватися мовленням. Після того як перші 10 — 12 слів вивчено, діти починають експериментувати зі словами, вигадувати свої та отримують від того радість. Діти бавляться зі звуками, для них важливий сам процес, а не зміст слів. До таких ігор належать: приспівування звуків, пестування, забавки, примовляння, скоромовки, казки, історії та інше.
Рольові ігри. Малюки відтворюють світ дорослих, повторюють те, що бачили у сім'ї. Бавляться у доньки-матері, уявляють себе в різних ролях, наповнюють своїм змістом. Рольові. ігри спрямовані на розвиток навичок спілкування, поведінки в різних ситуаціях, творчих здібностей. У рольових іграх діти виявляють свою волю та фантазію.
Існує багато ігор для дітей з батьками, які розвивають малечу.
Грайтеся зі своїми дітьми.
2.Практичний показ майстер-клас педагога « Про індивідуальний підхід до здобувачів молодшого і середнього дошкільного віку в процесі ігрової діяльності» Підготувала: вихователь, Васькевич С.М
Педагогічне керівництво іграми дітей передбачає необхідність урахувати основні вікові та індивідуальні особливості їхнього розвитку.
За допомогою дидактичної гри діти вчаться самостійно мислити, використовувати отримані знання в різних умовах згідно з поставленим завданнями
У процесі дидактичний ігор складні явища розчленовуються на прості і навпаки, поодинокі узагальнюються. Деякі дидактичні ігри ніби не вносять нічого нового в знання дітей, проте приносять велику користь тим, що вчать дітей застосовувати наявні знання в нових умовах.
. Головний методичний принцип у використанніігор – їх багаторазовеповторення, яке є необхідноюумовоюрозвиваючогоефекту. Вихованціпо-різному і у різномутемпіприймають і засвоюютьнове. Систематично беручи участь в тійабоіншійгрі, діти починають розуміти її зміст, краще використовувати умови, які створює гра для освоєння і вживання нового досвіду. Дуже важливо не лише правильно вибрати гру, але і добре її провести. Заздалегідь вихователь готує необхідний ігровий матеріал, знає психологічні особливості гри і її виховне значення. Дорослий в думках уявляє весь хід гри: як зацікавитидітей, як пояснитиїм правила і дії, кого вибрати на першіролі, як запобігти можливим негараздам. Під час грив сіїї учасники: і ті, хто виконує відповідальні ролі, і ті, хто лише стежить за діями учасників, чекаючи своєї черги, мають бути активними. Це є необхідною умовою розвивального і виховного успіху гри
Враховуючи індивідуальні особливості та потреби дітей молодшого та середнього дошкільного віку, дидактична гра може сприяти розвитку мовлення : поповнюється і активізується словник, формується правильна звуковимова, розвивається зв’язне мовлення. Ряд ігор з успіхом використовується для розвитку фонематичної сторони мовлення: так, захоплююча ігрова дія спонукає дітей до багаторазового повторення одного і того ж звукосполучення. Таке повторення звуків не стомлює дітей , тому що вони зацікавлені самою грою : то вони «пташки», то «машини», і чим більше захоплена дитина, тим активніше вона відтворює потрібні звуки, тим повніший корекційний ефект.
Велику роль в розвитку дошкільників та визначення їх особливостей , відіграють сюжетно-рольові ігри. Вихователь, в ході гри , може відстежити: настрій, особливості поведінки дитини по відношенню до інших , самого себе та корегувати роботу з дошкільником.
Реалізація індивідуального підходу в процесі ігрової діяльності полягає у виборі таких засобів і форм впливу на дитину, які найбільше відповідають її психологічним особливостям, психічним станам, настроям у даний момент, інтересам і вподобанням.
Групові батьківські збори №2 групи " Віночок":
1. Доповідь « Про здійснення навчальної діяльності в ЗДО в процесі ігрової діяльності», підготувала вихователь, Яковець Л.М.
Провідний вид діяльності дошкільника – гра. Свого розквіту вона досягає у середині дошкільного дитинства. Важливе значення для розвитку дитини мають продуктивні види діяльності, особливо навчальна діяльність, передумови якої формуються у дошкільному віці.
Гра – вид діяльності, який полягає у відтворенні дітьми дій дорослих і відносин між ними, спрямований на пізнання навколишньої діяльності.
У процесі гри у дитини з’являється потреба активно впливати на речі, предмети, що її оточують. Вона розвиває та формує інтелектуальні, емоційні, вольові якості особистості.
Ось чому навчальна діяльність у ЗДО безпосередньо пов»язана із грою. Усі заняття пронизані іграми, дають дітям змогу краще засвоїти навчальний матеріал.
Найхарактернішим видом ігрової діяльності дошкільника є сюжетно-рольова гра, яка виникає на межі раннього і дошкільного віку і досягає свого розквіту в середині дошкільного дитинства.
Сюжетно-рольова гра – відтворення дітьми дій дорослих і стосунків між ними.
Це – образна гра за певним задумом дітей, який розкривається через відповідні події (сюжет) і розігрування дітьми.
Діти дошкільного віку із задоволенням грають у такі сюжетно-рольові ігри : «Сім»я», «Лікарня», «Аптека», «Магазин», «Дитячий садок», «Салон краси», «Їдальня», «Шофери», «Пожежники» та інші.
Ігрова діяльність не вичерпується сюжетно-рольовими іграми, хоч вони найхарактерніші для дошкільників. У їхній ігровій діяльності багато часу займають театралізовані, будівельні, дидактичні ігри та ігри за правилами.
Ігри-драматизації дошкільників. У цих іграх діти не просто копіюють окремі аспекти життя дорослих, а й творчо осмислюють, відтворюють їх, виконуючи певні ролі та ігрові дії.
Гра-драмзтизація – зображування, розігрування в особах літературних творів зі збереженням послідовності епізодів.
Особливо діти люблять ігри-драматизації, сюжетами яких є добре відомі їм казки, розповіді, театралізовані вистави. Такі Ігри засновані на власних діях виконавців ролей. При цьому можуть бути використані ляльки (бібабо (ляльки, одягнені на палець), шапочки). Дитина в такому разі грається сама, використовуючи власні виражальні засоби – інтонацію, міміку, пантоміму. Вона перевтілюється, входить в образ, живе його життям. Такі дії досить складні, оскільки вони не спираються на жоден суспільний зразок.
Театралізовані ігри активно розвивають творчу уяву дошкільників, яким неодноразово доводиться розв’язувати творчі завдання, відкривати нове для себе, нове в собі.
Отже, театралізована гра сприяє розвитку творчих здібностей і пізнавальної активності, моральному розвитку дошкільника, формуванню його пізнавальної уяви.
Будівельні ігри дошкільників. Участь у цих іграх допомагає дітям зрозуміти світ створених людиною споруд і механізмів. Передумови їх виникнення такі самі, що й сюжетно-рольових ігор. Обидва види гри тісно взаємопов’язані: необхідність у спорудах може виникнути під час сюжетно-рольової гри, сюжетно-рольова гра часто стимулює будівельну (спочатку діти побудували корабель, потім почали грати у моряків). У рольовій грі моделюються взаємини між людьми, у будівельній – створення архітектурних споруд.
Будівельні Ігри – різновид творчих ігор, у яких діти відображають навколишній предметний світ, самостійно зводячи будови й обігруючи їх.
Ігри за правилами (дидактичні, рухливі ігри). Більшість їх створена дорослими з виховною метою, побудована на програмному змісті, дидактичних завданнях.
Ігри за правилами – це ігри, як протікають за заздалегідь створеними правилами, дотримання яких обов’язкове для їх учасників.
Здебільшого участь дітей у таких іграх відбувається під опікою дорослих, з часом вони починають гратися і самостійно, іноді навіть створюють їх.
Структурними елементами рухливих ігор є ігрові дії” правила і матеріал, нерідко роль і сюжет. Правила в них сформульовані до початку гри, відкриті для дитини. З дотриманням правил пов’язаний розвиток довільних рухів, коли потрібно стримати безпосереднє спонукання (не втікати від “котика” до певного сигналу), загальмувати дії (“День і ніч”) або змінити їх за сигналом ведучого (“Море хвилюється”). Рухливі ігри передусім спрямовані на розвиток основних рухів і формування рухових якостей, від: чутно впливають вони і на психічний розвиток (морально-вольову сферу) дитини. У колективних рухливих іграх відбувається становлення організаційних і комунікативних умінь дитини. В іграх-змаганнях, іграх-естафетах старший дошкільник вчиться досягати мети, діяти за інструкцією дорослого, контролювати свою поведінку і дії. Так він перевіряє свої можливості, гордиться досягнутими результатами, вчиться радіти успіху товариша, співпереживати, допомагати.
Дидактичні ігри дошкільників. Ці ігри створюють дорослі з навчальною метою, організовуючи навчання на основі ігрового і дидактичного завдання. У дидактичній грі дитина не лише отримує, а й узагальнює та закріплює знання, розвиває пізнавальні здібності, засвоює раціональні засоби і способи розумової діяльності.
Дидактична гра – система впливів, спрямована на формування у дитини потреби у знаннях, активного інтересу до того, що може стати їх новим джерелом, удосконалення пізнавальних умінь і навичок.
Будь-яка дидактична гра має навчальну мету. Тому основним її компонентом є дидактичне завдання, сховане від дитини в ігровому завданні. Дошкільник не просто грається, а бере участь у процесі стихійного навчання. Своєрідність дидактичної гри полягає в раціональному поєднанні дидактичних та ігрових завдань* Переважання навчального завдання перетворює гру на вправу, ігрового – нейтралізує навчальне значення такої ігрової діяльності.
Навчання у формі дидактичної гри засноване на прагненні дитини входити в уявну ситуацію, діяти за її законами, тобто воно відповідає віковим особливостям дошкільника. Старші дошкільники починають усвідомлювати пізнавальне завдання ігор, надаючи їм певного змісту.
Неодмінною умовою розв’язання дидактичного завдання є дотримання правил. Дидактична гра відбувається за умови, що правила є і внутрішнім результатом дитячої діяльності, а не лише зовнішньою вимогою дорослого. На відміну від сюжетно-рольової гри, у якій правила можуть не бути усвідомленими, у дидактичній вони завжди усвідомлені.
Дотримання правил у дидактичній грі забезпечують колективна організація діяльності, за якої гравці узгоджують свої дії і контролюють виконання правил однолітками; передавання старшими дітьми свого ігрового досвіду молодшим.
Правила спрямовують гру, об’єднують дидактичне та ігрове завдання, визначають послідовність ігрових дій, підвищують цікавість гри, дають змогу вихователю непрямо керувати нею, регулюючи взаємини дітей, формують міжособистісні стосунки. Без них дидактична гра розвивалася б стихійно, а дидактичне завдання неможливо було б вирішити. Діти підпорядковуються правилам, які складаються з одного-двох загальних для всіх елементів. Старші дошкільники виконують узагальненіші і складніші правила, самостійно придумують нові. Завдяки цьому в ігрових діях реалізовується ігрове і дидактичне завдання.
Засобом розв’язання дидактичного завдання є дидактичний матеріал; результатом дидактичної гри – розв’язання Ігрового і дидактичного завдання. Розв’язання обох завдань в показником ефективності гри. Молодші дошкільники усвідомлюють ігровий результат, старші – починають згадувати результат, пов’язаний з розв’язанням дидактичного завдання: навчився, здогадався, розв’язав. Додаткові компоненти дидактичної гри (сюжет і роль) не обов’язкові і можуть бути відсутніми.
Дидактична гра є одночасно видом ігрової діяльності і формою організації взаємодії дорослого з дитиною, що зумовлює її своєрідність.
2. Практичний показ: майстер - клас від педагога " Про зміст ігрової діяльності по всіх освітніх лініях, підготувала, вихователь, Жучка К.М.
з
Загальні батьківські збори № 1.
І питання : Доповідь: " Про завдання діяльності педколективу ЗДО
на новий 2021 – 2022 навчальний рік" , директора ЗДО . Котисько Т.В.
Шановні батьки, публікую для вас основну інформацію з річного плану ЗДО на 2021 - 2022 навчальний рік, стосоно педагогічної діяльності нашого закладу, задля того , щоб ви були проінформовані стосовно нашої роботи і мали можливість оцінити діяльність нашого закладу за 2021 - 2022 навчальний рік на Загальних батьківських зборах №2 у травні 2022 року.
ЗАВДАННЯ на 2021 - 2022 навчальний рік:
1.Працювати над розробкою та апробацією нових нетрадиційних форм проведення занять по формуванню астрономічних уявлень у здобувачів дошкільної освіти.
2.Забезпечити формування в здобувачів дошкільної освіти компетентностей з мовленнєвого розвитку відповідно до вимог програми « Українське дошкілля».
3.Формувати уявлення в здобувачів дошкільної освіти про безмежність Всесвіту.
4.Працювати над формуванням національної свідомості здобувачів дошкільної освіти.
5.Сприяти підвищенню професійної компетенції педагогічних працівників.
6.Продовжувати впроваджувати в навчально-виховний процес інноваційні технології.
7.Забезпечити наступність у роботі закладу та початкової школи в умовах використання основних засад концепції «Нова українська школа».
8. Проводити систематичний внутрішній моніторинг дослідження стану і результатів освіти та освітньої діяльності з метою підвищення рівня якості освіти в ЗДО.
9.Сприяти розширенню форм та видів співпраці з родинами, прозорості та відкритості роботи закладу через роботу веб-сайту, створення відкритих груп в соціальній мережі Facebоok.
10.Спрямування роботу колективу на актуалізацію основних завдань з безпеки життєдіяльності, охорони життя і збереження здоров’я дошкільників шляхом створення сучасного розвивального середовища відповідно до вимог санітарного законодавства та формування ціннісного ставлення до свого здоров’я.
ПЛАН РОБОТИ СЕМІНАРУ-ПРАКТИКУМУ З ТЕМИ:
“Формування уявлень здобувачів дошкільної освіти
про безмежність Всесвіту ”.
№ п\р |
Зміст роботи |
Форма роботи |
Відповідальний |
Термін |
Примітка |
1. |
Про особливості ознайомлення дітей дошкільного віку із Всесвітом. |
Доповідь. |
Гнатюк О.В. |
Листопад |
|
Про грунтування новітніх технологій екологічного виховання на сучасних методах формування екологічних уявлень. |
Співдоповідь |
Жучка К.М. |
Листопад |
|
|
Інтегроване заняття з ознайомлення дітей з природним довкіллям “ Наша блакитна планета Земля”. |
Практичний показ |
Яковець Л.М.
|
Листопад |
|
|
4.Домашнє завдання: “Виготовлення Д/Г « Ознайомлення з планетою Земля». |
Оформлення порад на стенді для батьків. |
Яковець Л.М. Педпрацівники |
Листопад |
|
|
2. |
Про формування компетентності здобувачів дошкільної освіти з напрямку «Природа Всесвіту». |
Виступ |
Яковець Л.М. |
Січень. |
|
Планування освітньо- виховного процесу з розділу «Природа Всесвіту». |
Інформація
|
Жучка К.М. |
Січень. |
|
|
Інтегроване заняття з ознайомлення дітей з природним довкіллям “ Сонце та Місяць — господарі дня і ночі”. |
Практичний показ. |
Гнатюк О.В.
|
Січень. |
|
|
5.Домашнє завдання: «Виготовлення роздаткового матеріалу щодо ознайомлення дошкільників з Сонцем та Місяцем». |
Оформлення папки. |
Гнатюк О.В. Педпрацівники
|
Січень. |
|
|
3. |
Про спрямування пізнавальної активності дошкільнят до опанування природи Всесвіту. |
Доповідь |
Гнатюк О.В. |
Квітень |
|
Про створення спеціальних осередків в ЗДО по ознайомленню здобувачів дошкільної освіти з природою Космосу. |
Співдоповідь |
Яковець Л.М. |
Квітень |
|
|
Організація дозвілля « Велика космічна подорож» |
Практичний показ. |
Жучка К.М.
|
Квітень |
|
|
4.Домашнє завдання: Організація виставки спільних малюнків батьків і дітей : «Цей загадковий космос руками дітей та їх батьків» |
Виставка у роздягальнях. |
Жучка К.М. Педпрацівники |
Квітень |
|
КОЛЕКТИВНИЙ ПЕРЕГЛЯД ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ.
№п\р |
Зміст |
Термін |
Відповідальний |
Примітка |
1
|
До педагогічної ради №2 І.Заняття з розвитку мовлення для здобувачів освіти середнього і молодшого дошкільного віку « З використанням нетрадиційних видів мовленнєвого розвитку та методики виховання моральних якостей дітей через творчість В.Сухомлинського
|
Листопад
|
Жучка К.М.
|
|
2 |
До педагогічної ради №2 ІІ. Розвага « Мовленнєва вікторина» з використанням технології ТРВЗ за участю батьків для здобувачів дошкільної освіти старшого і середнього дошкільного віку. |
Листопад |
Гнатюк О.В.
|
|
3 |
До педагогічної ради №3 Музична розвага «Музичні асоціації з планетами сонячної системи» з використанням методики К. Орфа та видів музичної діяльності. |
Березень |
Васькевич С.М.
|
|
4 |
До педагогічної ради №3 Розвага до Дня Космонавтики (12 квітня) « Цей загадковий світ Космосу»з використанням мнемотехніки. |
Квітень |
Яковець Л.М. |
|
”КРУГЛИЙ СТІЛ”
на тему:
“Інноваційні технології в дошкільній освіті ”
1 |
Про інноваційні технології в дошкільній освіті. |
Інформація |
Котисько Т.В. Жучка К.М. Яковець Л.М. Гнатюк О.В. Васькевич С.М. |
Березень |
|
2 |
Інновації в дошкіллі. |
Презентації педпрацівників |
Жучка К.М. Яковець Л.М. Гнатюк О.В. Васькевич С.М. |
Березень |
|
”КРУГЛИЙ СТІЛ”
на тему:” Обмінюємося досвідом з колегами”.
1 |
Дитина у сенсорно — пізнавальному просторі. |
Презентація |
Гнатюк О.В. |
Жовтень |
|
2
|
Пошуково - дослідницька діяльність із здобувачами дошкільної освіти. |
Презентація
|
Яковець Л.М.
|
Жовтень |
|
3
|
Використання паличок Кюізенера у навчально – виховній діяльності в ЗДО. |
Презентація
|
Яковець Л.М.
|
Жовтень |
|
4 |
Використання ейдетики в розумовому розвитку здобувачів дошкільної освіти. |
Презентація |
Жучка К.М.
|
Жовтень |
|
План заходів
щодо запобігання та протидії булінгу
№п\р |
Назва заходу |
Цільова аудиторія |
Термін проведення |
Цільова аудиторія |
Діагностичний етап |
||||
1 |
Створення інструментарію для діагностування рівня психоемоційної напруги, тривожності, агресивності в дитячому колективі. |
Здобувачі дошкільної освіти |
Вересень 2021 року |
Котисько Т.В. |
2 |
Створення інструментарію для діагностування рівня психологічного мікроклімату, рівня конфліктності в колективі. |
Працівники ЗДО |
Вересень 2021 року |
Котисько Т.В. |
3 |
Створення банку даних дітей групи ризику. |
Здобувачі дошкільної освіти |
Вересень 2021 року |
Вихователі груп |
4 |
Проведення тижня « Протидія булінгу» |
Здобувачі дошкільної освіти Працівники ЗДО |
І тиждень вересня кожного року 01.09. – 03.09.2021року. |
Котисько Т.В. Вихователі груп |
5 |
Спостереження за психологічним кліматом у дитячому колективі. |
Здобувачі дошкільної освіти |
Протягом року. |
Вихователі груп |
6 |
Анкетування учасників освітнього процесу з питань обізнаності поняття булінг. |
Педагоги. Батьки. |
Жовтень 2021 року. Квітень 2022 року. |
Котисько Т.В. Вихователі груп |
Профілактично – просвітницький, корекційно – розвивальний етап. |
||||
7 |
Психологічний всеобуч « Що таке булінг? Види булінгу та шляхи подолання булінгу». |
Педагоги. |
Листопад 2021 року. |
Котисько Т.В.
|
8 |
Розробка пам»ятки: « Булінг в освітньому процесі. Що робити батькам?» |
Батьки. |
Грудень 2021 року. |
Яковець Л.М. |
9 |
Консультація: « Булінг в ДНЗ – міф чи реальність?» |
Батьки. |
Січень 2021 року |
Васькевич С.М. |
10 |
Розробка рекомендацій « Безпека в інтернеті. |
Педагоги. Батьки. |
Лютий 2021 року. |
Котисько Т.В. Вихователі груп |
11 |
Консультація « Що робити в складних ситуаціях та до кого звертатись за допомогою?» |
Батьки. |
Березень 2021 року |
Жучка К.М. |
12 |
Круглий стіл « Безпечний ДНЗ. Маски булінгу» |
Педагоги. |
Квітень 2021 року |
Котисько Т.В. Вихователі груп |
13 |
Тренінг « Подолання булінгу в дитячому колективі» |
Педагоги. |
Травень 2021 року |
Котисько Т.В. Вихователі груп |
Огляд - конкурс
№п\р |
Тематика заходу |
Термін проведення |
Відповідальні |
Примітка |
1 |
Огляд - конкурс на кращу дидактичну гру (посібник) з мовленнєвого розвитку. |
листопад |
Котисько Т.В. Педпрацівники |
|
Робота з батьками.
№п\р |
Зміст роботи |
Термін |
Відповідальний |
Примітка |
Організаційна робота
1 |
Вибрати раду ЗДО з числа батьків всіх вікових груп , працівників ДНЗ , засновників , спонсорів дошкільного закладу. |
Жовтень |
Котисько Т.В. |
|
2 |
Скласти план роботи ради ЗДО. |
Жовтень |
Члени ради |
|
3 |
Створити благодійний фонд розвитку дошкільного закладу. |
Вересень |
Котисько Т.В. |
|
Спільна робота дошкільного закладу і сім”ї.
1 |
Залучати батьків до участі в проведенні свят та інших заходів. |
Протягом року. |
Педагогічні працівники |
|
2 |
Залучати батьків до виступів на загальних та групових батьківських зборах з метою обміну досвідом сімейного виховання. |
Протягом року. |
Педагогічні працівники |
|
3 |
Залучати батьків до участі та проведення виставок в дошкільному закладі. |
Протягом року. |
Педагогічні працівники |
|
4 |
Організувати батьків для участі в заходах. |
Протягом року. |
Педагогічні працівники |
|
Загальні батьківські збори.
1. |
1.Про завдання діяльності педколективу ЗДО на новий 2021-2022н. р. |
Доповідь
|
Жовтень
|
Котисько Т.В.
|
|
2.Про освітню лінію “ Мовлення дитини” за програмою « Українське дошкілля». |
Інформація
|
Жовтень
|
Гнатюк О.В.
|
|
|
3.Про формування понять про Всесвіт у здобувачів дошкільної освіти |
Виступ |
Жовтень
|
Яковець Л.М.
|
|
|
4.Проведення анкетування новоприбулих батьків. |
Анкетування |
Жовтень
|
Вихователі обох груп. |
|
|
2. |
1. Про роботу ЗДО (ясла-садок) “ Сонечко “ села Любиковичі у 2021 - 2022 навчальному році. |
Звіт
|
Травень |
Котисько Т.В.
|
|
2.Про рівень готовності дітей до навчання в школі. |
Інформація
|
Травень |
Гнатюк О.В. |
|
|
3. Про ознайомлення з планом на літній оздоровчий період ЗДО. |
План |
Травень |
Сестра медична старша |
|
Консультацій для батьків.
1 |
Мовленнєві дидактичні ігри для здобувачів дошкільної освіти. |
Листопад |
Жучка К.М. |
|
2 |
Як познайомити дитину з Космосом. |
Грудень |
Гнатюк О.В. |
|
3 |
Розвивальне середовище в закладі дошкільної освіти. |
Березень. |
Васькевич С.М. |
|
4 |
Нетрадиційні форми фізичного виховання в закладі дошкільної освіти. |
Травень |
Яковець Л.М. |
|
Групові батьківські збори.
Група “ Віночок “ |
||||
1 |
1.Про програму навчання і виховання здобувачів дошкільної освіти молодшого та середнього дошкільного віку та особливості здійснення навчально – виховного процесу в різновіковій групі. |
Інформація
|
Вересень |
Жучка К.М.
|
2.Про адаптацію здобувачів дошкільної освіти до умов перебування в ЗДО. |
Доповідь
|
Вересень |
Яковець Л.М.
|
|
3.Про що потрібно знати батькам про короновірусну інфекцію COVID – 19. |
Інформація
|
Вересень |
Буткевич Г.В.
|
|
4.Про вибори батьківського комітету групи. |
Обговорення
|
Вересень |
Вихователі. Батьки. |
|
2. |
1. Про мовленнєві дидактичні ігри , що сприяють розвитку мовлення здобувачів дошкільної освіти молодшого та середнього дошкільного віку . |
Практичний показ – майстер – клас від педагога.
|
Грудень |
Жучка К.М
|
2.Про особливості розвитку мовлення в ЗДО. |
Доповідь
|
Грудень |
Яковець Л.М.
|
|
3.Про підготовку та проведення Новорічних свят. |
Інформація, обмін думками. |
Грудень |
Вихователі Батьки |
|
3. |
1. Про основні аспекти ознайомлення здобувачів дошкільної освіти з природою Всесвіту. |
Виступ
|
Квітень-Травень |
Жучка К.М.
|
2.Про розвивальне середовище з ознайомлення здобувачів дошкільної освіти з природою Всесвіту.
|
Інформація +творчий продукт “ Планети сонячної системи - асоціації” |
Квітень-Травень |
Яковець Л.М.
|
|
3.Про музично- ритмічну діяльність в ЗДО.
|
Консультація |
Квітень-Травень |
Васькевич С.М.
|
Група “ Ромашка “ |
||||
1 |
1.Про програму навчання і виховання дітей старшого та середнього дошкільного віку та особливості здійснення навчально – виховного процесу в різновіковій групі. |
Доповідь
|
Вересень |
Гнатюк О.В.
|
2. Про поради батькам щодо адаптації до умов ЗДО. |
Консультація
|
Вересень |
Васькевич С.М.
|
|
3. Про що потрібно знати батькам про короновірусну інфекцію COVID – 19. |
Інформація
|
Вересень |
Сестра медична
|
|
4.Про вибори батьківського комітету групи. |
Обговорення
|
Вересень |
Вихователі Батьки. |
|
2 |
1. Про етапи навчання грамоти здобувачів дошкільної освіти в ЗДО. |
Доповідь.
|
Грудень |
Гнатюк О.В.
|
2. Про індивідуальний підхід до здобувачів дошкільної освіти старшого і середнього дошкільного віку у процесі оволодіння основними граматичними поняттями з використанням інноваційних технологій. |
Практичний показ - майстер – клас від педагога.
|
Грудень |
Васькевич С.М.
|
|
3.Про підготовку та проведення Новорічних свят. |
Інформація, обмін думками. |
Грудень |
Гнатюк О.В., Васькевич С.М. Вихователі. Батьки. |
|
3 |
1. Про формування основних понять про Всесвіт у здобувачів дошкільної освіти. |
Консультація
|
Квітень -Травень |
Гнатюк О.В.
|
2.Про підготовку та проведення випускного балу здобувачів освіти старшого дошкільного віку. (пропозиції,поради) |
Інформація , обмін думками. |
Квітень -Травень |
Васькевич С.М. Вихователі, батьки.
|
|
3. Про напутні слова батькам майбутніх школярів (записи батьків в груповій книзі відгуків “Що дав моїй дитині ЗДО”). |
Запис у книзі |
Квітень -Травень |
Вихователі Батьки |
Дні відкритих дверей.
№п\р |
Назва |
Термін |
Відповідальні |
Примітка |
1 |
Я і моє мовлення ( план педпрацівників). |
Жовтень |
Педагогічні працівники |
|
2 |
Я і Всесвіт ( план педпрацівників). |
Січень |
Педагогічні працівники |
|
3 |
Я і любов до України ( план педпрацівників). |
Квітень |
Педагогічні працівники |
|
План роботи ради ЗДО.
№п\р |
Зміст роботи |
Термін |
Відповідальний |
Примітка |
1 |
1.Про ознайомлення з планами роботи ради ЗДО.
3.Про вирішення організаційно-господарських питань ЗДО.
|
Жовтень |
Котисько Т.В. Члени ради |
|
2 |
1.Про шляхи допомоги ради в організації господарської роботи в ЗДО. 2.Про спільне вирішення питань поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти , зміцнення матеріально - технічної бази. |
Січень |
Котисько Т.В. Члени ради |
|
3 |
1.Про підсумки організації роботи ПР за 2021-2022 навчальний рік (аналіз голови ради). 2.Про організацію поточного ремонту ЗДО (намітки,шляхи дієвої допомоги ради). 3.Про пропозиції щодо морального і матеріального заохочення учасників навчально - виховного процесу . |
Травень |
Котисько Т.В. Члени ради. |
|
План роботи Ради з контролю за організацію харчування
№п\р |
Зміст роботи |
Термін |
Відповідальний |
Примітка |
1 |
1.Про ознайомлення з планами роботи Ради з контролю за організацією харчування. 2. Про ознайомлення з обов”язками членів ради та графіком контролю за організацією харчування на І півріччя. 3.Про ознайомлення з нормативними документами, що регламентують здійснення харчування та вимогами щодо здійснення харчування в ЗДО . |
Вересень |
Котисько Т.В. Члени Р. |
|
2 |
1.Про підсумки роботи ПР за І півріччя. 2.Про інформацію про проведений контроль за здійсненням харчування дітей в ЗДО за І півріччя, згідно протоколів. 3.Про аналіз харчування дітей за 2021 рік. |
Січень |
Котисько Т.В. Члени Р. |
|
3. |
1.Про підсумки організації роботи ради за 2021-2022 навчальний рік (аналіз голови Ради). 2.Про ознайомлення з вимогами харчування дітей в літній період. |
Травень |
Котисько Т.В. Члени ради |
|
Свята
№п\р |
Заходи |
Термін виконання |
Відповідальний |
Примітка |
1 |
“День знань”(всі групи) |
01/09/21 |
Вихователі Керівник музичний. |
|
2 |
“Осіння казка»
|
Жовтень |
Вихователі Керівник музичний. |
|
3 |
“Ялинка сяє зірочками” (всі групи) |
Грудень |
Вихователі Керівник музичний. |
|
4 |
“Мамине свято”(всі групи) |
Березень |
Вихователі Керівник музичний. |
|
5 |
“Садочку рідний, прощавай!”(група « Ромашка») |
Червень |
Вихователі Керівник музичний. |
|
Розваги,спортивні свята.
№п\р |
Зміст |
Термін виконання |
Відповідальні |
Примітка |
1 |
Розвага “Давайте познайомимось”(всі групи) |
Вересень |
Вихователі Керівник музичний. |
|
2 |
Спортивна розвага з використанням нетрадиційного спортивного обладнання ( в рамках ТЗ). |
жовтень |
Яковець Л.М. Керівник музичний. |
|
3 |
Розвага “ Добрий Миколай” (всі групи) |
Грудень |
Керівник музичний Вихователі |
|
4 |
Фізкультурна розвага “Подорож до Країни здоров»я ”(всі групи) |
Січень |
Гнатюк О.В. Керівник музичний. |
|
5 |
Розвага « Стрітення». |
Лютий |
Керівник музичний. |
|
6 |
Фізкультурна розвага « Що корисно, а, що шкідливо для здоров»я». |
Березень |
Жучка К.М. Керівник музичний. |
|
7 |
Фізкультурне свято:”Тато,мама і я-спортивна сім”я”. |
Квітень-Травень |
Вихователі Керівник музичний. |
|
8 |
Розвага “ Моя Україна!” (всі групи). |
Квітень-Травень |
Керівник музичний. |
|
9 |
Спортивне свято “ Юні пожежники”. |
Квітень-Травень |
Жучка К.М. Керівник музичний. |
|
Гурткова робота.
№п\р |
Назва гуртка |
Термін |
Керівник |
Примітка |
1 |
“Школа маленьких дослідників ” (дослідницька робота) – група « Віночок». |
2 рази на місяць |
Яковець Л.М. Жучка К.М.
|
|
2 |
“Ерудовані малята» ( навчання гри у шашки) - група “ Ромашка”. |
2 рази на місяць |
Гнатюк О.В. . |
|
3 |
“Дзвіночки” (вокального співу)-дві групи. |
2 рази на місяць |
Васькевич С.М. |
|
Тематичні тижні
№п\р |
Зміст |
Термін виконання |
Відповідальні |
Примітка |
1 |
Тиждень здоров”я “ Ти - людина “. |
Жовтень |
Педпрацівники |
|
2 |
Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності : -видання наказу про підготовку та проведення ТБД; -створення творчої групи по підготовці та проведенню ТБД; -обговорення на нараді при завідувачу підготовку і проведення ТБД; -виготовлення пакетів індивідуального захисту на кожну дитину; -складання і затвердження планів проведення ТБД; -контроль за роботою працівників під час ТБД; -видання наказу та написання довідки про підсумки проведення ТБД. |
Листопад |
Вихователі Керівник музичний Сестра медична Працівники ЗДО |
|
3 |
Тиждень здоров”я « Ти – здоровий». |
Січень |
Вихователі Керівник музичний |
|
4 |
Шевченківський тиждень (планування вихователів) |
Березень ( ІІ-ІІІ тиждень місяця) |
Вихователі Керівник музичний |
|
5 |
Тиждень здоров”я »Що корисно, що шкідливо «. |
Березень |
Працівники ЗДО. |
|
6 |
Тиждень економіки |
Березень |
Педпрацівники |
|
7 |
Скоро я іду до школи |
Квітень |
Вихователі одновікової групи |
|
8 |
Таємниці Всесвіту |
Квітень (11.04.-15.04). |
Педпрацівники |
|
9 |
Тиждень безпеки дитини: -видання наказу про підготовку та проведення ТБД; -створення творчої групи по підготовці та проведенню ТБД; -обговорення на нараді при завідувачу підготовку і проведення ТБД; -виготовлення пакетів індивідуального захисту на кожну дитину; -складання і затвердження планів проведення ТБД; -контроль за роботою працівників під час ТБД; -видання наказу та написання довідки про підсумки проведення ТБД. |
Квітень-Травень |
Вихователі Керівник музичний Сестра медична Працівники ЗДО |
|
Тематичні дні.
№п\р |
Назва |
Термін виконання |
Відповідальний |
Примітка |
1 |
День казки (ознайомлення з казкою, основною ідеєю казки за вибором вихователів) |
Останній четвер місяця |
Вихователі Керівник музичний |
|
2 |
День народження В.Сухомлинського |
28/09/21 |
Жучка К.М. |
|
2 |
День знань |
01/09/21 |
Вихователі Керівник музичний |
|
3 |
Дні здоров”я |
Останній вівторок місяця |
Вихователі Керівник музичний |
|
4 |
День ЦО (в рамках ТБД) |
Квітень-Травень |
Працівники ЗДО. |
|
5 |
День Чорнобильської катастрофи |
26 квітня |
Працівники ЗДО |
|
6 |
День вишиванки ( флешмоб « Українська вишиванка по світу крокує» |
19 травня |
Працівники ЗДО
|
|
Конкурси,виставки.
№п\р |
Назва |
Термін виконання |
Відповідальний |
Примітка |
1 |
Огляд-виставка “Осінні дива” (природний матеріал). |
Жовтень |
Вихователі, батьки. |
|
2 |
Огляд-виставка “Ялинкові прикраси” |
Грудень |
Вихователі, батьки. |
|
3
|
Конкурс-виставка малюнків “ Безпека малят”.
|
Листопад, |
Вихователі, батьки. |
|
Використання інноваційних технологій.
№п\р |
Назва технології |
Завдання |
Термін |
Відповідальний |
При-мітка |
1 |
Виховання моральних якостей дітей через творчість В.Сухомлинського |
1.Організувати виставку дитячих робіт за творами В. Сухомлинського. 2.Продовжувати знайомити дітей з казками та оповіданнями В. Сухомлинського. 3.Формувати у дітей інтерес і любов до природу. |
Протягом року |
Жучка К.М.
|
|
2 |
Використання мнемотехніки у ЗДО
. |
1.Ознайомитись із технологією « Мнемотехніка». Оформити папку. 2.Підібрати дидактичні ігри з мнемотехніки. 3.Виготовити мнемотаблиці для роботи з дітьми.
|
Протягом року |
Яковець Л.М.
|
|
3 |
ТРВЗ |
1.Підготувати консультацію для батьків « Використання елементів ТРВЗ у розвитку творчої уяви здобувачів дошкільної освіти старшого дошкільного віку. 2.Накопичувати конспекти занять з математики з використанням ТРВЗ. 3.Підготувати для вихователів консультацію “ Теорія розвитку винахідницьких завдань за Г. Альтшуллером. |
Протягом року |
Гнатюк О.В. |
|
4 |
Використання концепції К. Орфа в музичному вихованні. |
1.Продовжувати створювати інформаційну базу, щодо впровадження методики К. Орфа. 2.Виготовити картотеку музично- ритмічних вправ та танців з використанням методики К. Орфа. 3.Впроваджувати методику К. Орфа на заняттях з музики. |
Протягом року |
Васькевич С.М. |
|
Реалізація проблемних тем педпрацівників.
№п\р |
Проблемна тема |
Завдання |
Термін |
Відповідальний |
Примітка |
1 |
Розвиток музичних здібностей дітей за допомогою ігрової методики навчання співу. |
1.Розробляти конспекти занять з використанням ігрової методики навчання співу. 2.Продовжувати впроваджувати ігрову методику навчання співу на заняттях з музики. 3. Створити картотеку музично -дидактичних ігор за віковим розподілом. |
Протягом року |
Васькевич С.М. |
|
2 |
Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі |
1. Накопичувати відеоматеріал з теми « Дитина в сенсорно -пізнавальному просторі ”. 2.На заняттях з математики використовувати накопичений відеоматеріал « Дитина в сенсорно -пізнавальному просторі”. 3.Підготувати для вихователів консультацію « Дитина в сенсорно -пізнавальному просторі”. |
Протягом року |
Гнатюк О.В. |
|
3 |
Організація пошуково – дослідницької діяльності у ЗДО. |
1.Розробити картотеку дослідів для здобувачів освіти старшого і середнього дошкільного віку. 2. Здійснювати гурткову роботу дослідницько - пошукового напрямку « Школа маленьких дослідників». 3.Інтегрувати пошуково - дослідницьку діяльність з різними видами діяльностей у роботі із здобувачами дошкільної освіти.
|
Протягом року |
Яковець Л.М. |
|
4 |
Використання ейдетики в розумовому розвитку здобувачів дошкільної освіти |
1. Формувати у дітей асоціативне мислення, фантазію, творчу уяву. зорову пам”ять. 2. Розробити мнемотаблиці для розучування віршів. 3.Продовжувати працювати над виготовленням дидактичних ігор.
|
Протягом року |
Жучка К.М. |
|
Санітарно – просвітницька робота.
1 |
Проведення співбесід з батьками та співробітниками з підвищенням санітарно-гігієнічних знань |
Протягом року |
Сестра медична старша |
|
2 |
Проведення бесід і консультацій з батьками з питань раціонального харчування дітей, профілактики різних видів захворювань, попередження дитячого травматизму: **Хвороба брудних рук (дітям ); ** Як поводити себе під час епідемії вірусних хвороб.( дітям,батькам ); **Антисептика в ЗДО. ( помічникам вихователів);
** Чи потрібна вакцинація? ( батькам); ** Обережно кір ( дітям ); **Невідкладна допомога при нещасних випадках у робочого персоналу ЗДО(опіки, травми, відмороження)-(всім працівникам ЗДО); **Фізичне виховання один із способів покращити здоров*я ( дітям, батькам );
**Сірники дітям не іграшка(дітям).
**Захистимося від поліомієліту(для батьків); **Психоемоційний клімат у родині(батькам);
**ГРВІ. Як попередити респіраторні захворювання?( вихователям, батькам); **Рухливі лікувальні ігри(дітям). **Ангіна у дітей(вихователям, батькам); **Авітаміноз у дітей(батькам).
**Туберкульоз. Лікування та профілактика ( батькам) ** Догляд за зубами ( дітям) **Правила дорожнього руху(дітям); ** Загартовування ( працівникам ЗДО).
**Гострі алергічні стани (вихователям) **Як працює система НАССР в ЗДО ( кухарям ЗДО) **Заняття фізичними вправами (батькам). **Стихійні лиха(працівникам ЗДО).
** Менінгіт, профілактика. ( батькам) **Правила поведінки у лісі ( дітям) ** Як запобігти харчовим отруєнням ( працівникам ЗДО) **Загартовуючі процедури (дітям)
**Як вести себе біля водойми (дітям) **Попередження дитячого травматизму та перша долікарська допомога при укусах перетинчастокрилих , опіках, підвищенню температури тіла (працівникам ЗДО, батькам); ** Купання корисно чи шкідливо (батькам).
**Аскаридоз. Сальмонельоз ( дітям) **Сказ. Лікування та профілактика ( батькам) **Пам*ятка про кліщі ( працівникам ЗДО)
**Тепловий і сонячний удари. ( батькам, вихователям) ** Гостра інфекція ( дітям ) ** Стихійні лиха (працівникам ЗДО) ** Коклюш( вихователям, батькам) |
Протягом року
Вересень
Жовтень
Листопад
Грудень
Січень
Лютий
Березень
Квітень
Травень
Червень
|
Сестра медична старш |
|
ІІ питання: Інформація " Про освітню лінію " Мовлення дитини" за програмою " Українське дошкілля"", вихователь, Гнатюк О.В.
Освітня лінія «Мовлення дитини» за програмою «Українське дошкілля» передбачає засвоєння дитиною культури мовлення та спілкування, елементарних правил користування мовою у різних життєвих ситуаціях. Оволодіння мовою як засобом пізнання і способом специфічно людського спілкування є найвагомішим досягненням дошкільного дитинства. Мова виступає «каналом зв’язку» для одержання інформації з немовних сфер буття, засобом пізнання світу від конкретно-чуттєвого до понятійно-абстрактного. Мовленнєве виховання забезпечує духовно-емоційний розвиток дитини через органічний зв’язок із національним вихованням. Мовленнєва діяльність дітей дошкільного віку складається із різних видів говоріння та слухання, під час якої формуються мовленнєві вміння і навички. Вивчення української мови в дошкільних навчальних закладах національних спільнот передбачає залучення дітей інших національностей, які є громадянами України, до оволодіння українською мовою як державною на рівні вільного спілкування з іншими дітьми і дорослими, виховання інтересу та позитивного ставлення до української мови.
Зміст освіти |
Результати освітньої роботи |
ЗВУКОВА КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ |
Розрізняє мовні і немовні, близькі і схожі звуки рідної мови; має розвинений фонематичний слух і мовленнєве дихання; регулює темп мовлення та гучність голосу залежно від ситуації; виявляє неточності у вимові звуків у словах та вживанні наголосу; використовує мовні, інтонаційні та немовні засоби виразності. Здійснює звуковий і складовий аналіз слів; виокремлює голосні, приголосні, тверді, м’які звуки, наголос у словах; розрізняє слова: «звук», «буква», «слово», «склад», «речення»; складає речення, виділяє послідовність слів у реченні, складів та звуків у словах; знає алфавітні назви букв; володіє руховими навичками, необхідними в подальшому для навчання письма |
Фонетична компетенція |
Оволодіває чіткою вимовою всіх звуків рідної мови і звукосполучень відповідно до орфоепічних норм; має розвинений фонематичний слух, що дозволяє диференціювати фонеми; оволодіває мовними і немовними засобами виразності та прийомами звукового аналізу слів; усвідомлює звуковий склад рідної мови |
СЛОВНИКОВА РОБОТА |
Має збалансований словниковий запас із різних освітніх ліній: «Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина у природному довкіллі», «Гра дитини», «Дитина у світі культури», «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі»; добирає найбільш точні слова відповідно до ситуації мовлення; називає ознаки, якості, властивості предметів, явища, події; вживає слова різної складності, синоніми, антоніми, епітети, метафори, багатозначні слова; фразеологічні звороти; знає прислів’я, приказки, утішки, загадки, скоромовки; володіє формулами мовленнєвого етикету відповідно до ситуації (привітання, прохання, вибачення, подяка, комплімент), формами звертання до дорослих і дітей |
Лексична компетенція |
Оперує узагальненими словами різного порядку, стійкими загальновживаними словосполученнями; мовлення дітей набуває образності; за кількісною та якісною характеристикою словник дитини сягає такого рівня, що вона може легко спілкуватися з дорослими і дітьми, підтримувати розмову на будь-яку тему в межах свого розуміння |
ГРАМАТИЧНА ПРАВИЛЬНІСТЬ МОВЛЕННЯ |
Вживає всі частини мови (іменники, дієслова, прикметники, частки, вигуки, сполучники і сполучні слова); утворює різні форми дієслів і прикметників; практично засвоює всі граматичні категорії (рід, число, відмінкові закінчення) та поодинокі граматичні форми; узгоджує слова у словосполученнях і реченнях згідно з мовними нормами; створює нові слова за допомогою суфіксів, префіксів, споріднені і однокореневі слова; володіє елементарними навичками корекції та самокорекції мовлення, помічає і виправляє помилки; вживає різні за складністю типи речень (прості, складні, складносурядні, складнопідрядні зі сполучниками і сполучними словами) |
Граматична компетенція |
Вживає (неусвідомлено) граматичні форми рідної мови згідно із законами і нормами граматики (рід, число, відмінок, дієвідміна, клична форма тощо), має розвинене чуття граматичної форми; наявні корекційні навички щодо правильності вживання граматичних форм та порядку слів у реченні |
ЗВ’ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ ДІАЛОГІЧНЕ МОВЛЕННЯ |
Вільно, невимушено вступає в розмову з дітьми, дорослими (як знайомими, так і незнайомими); підтримує запропонований діалог відповідно до теми, не втручається в розмову інших; будує запропонований діалог відповідно до теми; відповідає на запитання за змістом картини, художнього твору; виконує словесні доручення, звітує про їх виконання; вміє запитати, відповісти на запитання, заперечити, подякувати, вибачитися, розповісти про себе, започаткувати діалог, передавати словами і мімікою свою готовність спілкуватись, обмінюватись інформацією, брати почуте до уваги, домовлятися; ввічливо ставиться до партнерів по спілкуванню; виявляє свою зацікавленість у розмові, щирість висловлювання, враховує емоційний стан співрозмовників; розуміє, що словом можна не лише підняти настрій, але й образити; вживає лагідні, пестливі слова |
Діалогічна компетенція |
Ініціює і підтримує розпочату розмову в різних ситуаціях спілкування, відповідає на запитання співрозмовника і звертається із запитаннями, орієнтується в ситуації спілкування, вживає відповідні мовні і немовні засоби для вирішення комунікативних завдань; дотримується правил мовленнєвої поведінки та мовленнєвого етикету і коректно виявляє власне емоційне ставлення до предмета розмови і співрозмовника та коригує його залежно від ситуації спілкування |
МОНОЛОГІЧНЕ МОВЛЕННЯ |
Складає різні види розповідей: описові, сюжетні, творчі (розповіді-повідомлення, роздуми, пояснення, етюди), переказує художні тексти, складає розповіді як за планом вихователя, так і самостійно; розповідає про події із власного життя, за змістом картини, художніх творів, на запропоновану тему, за ігровою та уявлюваною ситуаціями, за результатами спостережень та власної діяльності; самостійно розповідає знайомі казки, вміє пояснити хід наступної гри, майбутній сюжет малюнка, аплікації, виробу; планує, пояснює і регулює свої дії |
Монологічна компетенція |
Володіє навичками розгорнутого, послідовного, логічного, зв’язного мовлення; складає різного типу розповіді, імпровізує, розмірковує про предмети, явища, події, друзів; доходить елементарних узагальнень, висновків; висловлює зв’язні самостійні оцінні судження стосовно різних явищ, подій, поведінки людей, героїв художніх творів; виявляє словесну творчість у різних видах мовленнєвої діяльності |
УКРАЇНСЬКА МОВА ЯК ДЕРЖАВНА |
Розуміє, що в Україні українська мова є державною; розрізняє близькі, але неоднакові звуки рідної та української мов; розпізнає нові звуки; правильно і чітко вимовляє всі звуки української мови та наголошує слова відповідно до орфоепічних норм української мови; слухає і розуміє мовлення дорослих, казки, оповідання, вірші, запам’ятовує їх; володіє діалогічним мовленням: ініціює, продовжує і завершує діалог, використовуючи етикетну українську лексику; переказує невеличкі тексти та казки, складає різні типи розповідей (описові, сюжетні, з власного досвіду тощо) як за зразком вихователя, так і самостійно; спілкується українською мовою залежно від ситуації |
Мовленнєва компетенція |
Інтегроване вміння адекватно й доречно спілкуватись рідною мовою в різних життєвих ситуаціях (висловлювати свої думки, наміри, бажання, прохання), розповідати, пояснювати, розмірковувати, оцінювати, використовувати як мовні, так і позамовні (міміка, жести, рухи) та інтонаційні засоби виразності, форми ввічливості (мовленнєвий етикет); спостерігати за своїм мовленням та мовленням інших, виправляти помилки, дотримуючись загальної культури мовлення, прагне творчо самореалізуватися. |
Комунікативна компетенція |
Комплексне застосування мовних і немовних засобів з метою комунікації, спілкування в конкретних соціально-побутових ситуаціях, уміння орієнтуватися в ситуації спілкування, ініціативність спілкування, стриманість у спілкуванні; культура мовленнєвої комунікації. |
ІІ питання: Виступ " Про формування понять про Всесвіт у здобувачів дошкільної освіти, вихователь, Яковець Л.М.
У базовому компоненті дошкільної освіти та програмі розвитку «Українське дошкілля » в освітній лінії « Дитина в природному довкіллі» відведене місце для ознайомлення дошкільників із Всесвітом (природою Космосу)
Це свідчить про те, що на сучасному етапі дошкільної освіти знання про Космос посіли вагоме місце – це формування елементарних уявлень про Всесвіт, про життя Космосу, без якого не може бути життя на Землі.
Починаючи із молодшого дошкільного віку ми знайомимо дітей із загадковим світом навколишнього простору (небо, сонце, місяць). Влітку та навесні Сонце високо над землею, зігріває землю, воду, повітря, а восени і взимку Сонце мало гріє, тому ці пори року холодніші. Заохочуємо дітей спостерігати за зоряним небом.
Здобувачі освіти молодшого дошкільного вікурозуміють, що:
- Сонце на небі, воно світить, зігріває все навкруги, несе тепло до землі рослинам , тваринам і людям;
- навчаються встановлювати прості причинно-наслідкові зв»язки , пов»язані з сезонними змінами;
- Називають пори року і називають їх характерні ознаки;
- Навчаються визначати стан погоди : іде дощ, сніг, дуне вітер, світить сонце тощо;
- Навчаються визначати стан неба у різну погоду;
- Цікавляться світом навколишнього простору і радіють оточуючій красі.
У середньому дошкільному віці ознайомлюємо з тим, що люди живуть на планеті Земля. У Космосі є безліч зірок. Між ними і Землею дуже великі відстані. Розширюємо знання дітей про зоряне небо, розповідаємо про планети Сонячної системи та їх особливості. Привертаємо увагу до дослідження Космосу, космічних кораблів, космонавтів та їх одягу.
Здобувачі освіти цієї вікової групи мають навчитися:
- розрізняти пори року;
- Визначати стан погоди (сніг, дощ),стан повітря (холодне, тепле, гаряче);
- Беруть участь у пошуково-дослідницькій діяльності;
- Цікавляться зоряним небом і планетами Сонячної системи та їх особливостями.
У здобувачів освіти старшого дошкільного віку формуємо уявлення про безмежність Всесвіту, інтерес до зоряного неба, розповідаємо про сузір»я. Узагальнюємо та розширюємо уявлення про планету Земля, різноманітність її природи, вплив природних чинників на здоров»я людини. Вчимо робити висновки про роль Сонця в житті людинизміни дня і ночі, пір року. Додаємо знання про простір, що є за межами планети Земля, про космонавтів, призначення освоєння Космосу. Розповідаємо про те, як люди досліджують Місяць і планети сонячної системи (космічні кораблі, станції, місяцехід ,супутники). Ознайомлюємо із моделлю Землі-глобусом. Вчимо розрізняти на глобусі водний простір та сушу.
Здобувачі освіти цієї вікової групи мають навчитися:
- Визначати зміни у природному довкіллі;
- Називати пори року, їх послідовність, упевнено визначати їх характерні ознаки;
- Усвідомлювати, що зменшення сонячного тепласпричиняє зміни у природі, що з ними пов»язані у рослиному і твариному світі;
- Знати поширені явища природи своєї місцевості;
- Захоплюватися загадковою і таємничою природою Космосу.
З дитинства малюки починають цікавитися загадковим світом навколоземного простору. Підростаючи, діти все більше захоплюються можливістю пізнання й дослідження Всесвіту силами дорослих . Пізнавати Всесвіт допомагають ігри різної тематики. Читання розповідей та самостійне придумування різноманітних казкових історій розширюють кругозір дітей, розвивають їх мислення, уяву та фантазію. Спостерігаючи за зоряним небом, малюк може відшукати знайоме сузір»я, придумати своє сузір»я, загадуватибажання, коли падає зірка, ділитись своїми мріями.
Варто виокремити сюжетно- рольові ігри, що дозволяють розвивати творчі здібності дітей, вчать вживатися в образ того чи іншого персонажа, грати певну роль. Діти усіх вікових груп полюбляють конструювати космічні кораблі, швидкі ракети, моделювати космічних прибульців.
Ми намагаємся вводити малюків у навколишній світ природи так, щоб кожен день відкривав в ньому дещо нове для себе , щоб він ріс дослідником, щоб кожен його крок був подорожжю до витоків чудес природи, робив добрим серце, загартовував волю.
Дякуємо за увагу!